• Plamostop P9 20kg

PLAMOSTOP P9 je protipožiarny vypeňovací náter na báze vodou riediteľných disperzií, retardérov horenia, žiaruvzdorných plnidiel a nadúvadiel. Je určený k ochrane oceľových konštrukcii pred účinkami tepelného zaťaženia vo vnútornom a vonkajšom prostredí. Pri aplikácii musí byť teplota vzduchu minimálne 5°C a počas 24 hod. po aplikácii nesmie náter zamrznúť. Náter nesmie byť prepravovaný alebo uskladnený pri záporných teplotách.
OBLASTI POUŽITIA

PLAMOSTOP P9 je určený na ochranu oceľových konštrukcií s požiarnou odolnosťou od 15 do 90 minút.

PRÍPRAVA PODKLADU
Protipožiarny náter sa vkladá do systému navrhnutej antikoróznej ochrany oceľových konštrukcii medzi základný náter a vrchný náter. Základný náter musí spĺňať podmienky dané navrhnutým systémom antikoróznej ochrany OK. Pre samotné nanášanie protipožiarnej ochrany musí byť povrch OK čistý, suchý, zbavený prachu a mastnoty . Teplota OK musí byť minimálne o 3°C vyššia ako je rosný bod. Aplikačná teplota je minimálne 5°C a teplota OK by nemala prekročiť 35°C.
APLIKÁCIA

PLAMOSTOP P9 je dodávaný v 20 kg nádobách v konzistencií vhodnej pre priamu aplikáciu. Môže sa aplikovať štetcom, valčekom, alebo vysokotlakým striekacím zariadením. Spôsob nanášania nemá vplyv na výsledné vlastnosti náteru. Materiál sa pred použitím poriadne premieša, v prípade potreby je možné nariediť pitnou vodou. Čím väčšie nariedenie, tím menšiu vrstvu môžeme aplikovať. Pre striekanie používať vysokotlaké zariadenie s pomerom stlačovania minimálne 1:45, najlepšie s pomerom stlačovania 1:65 a tlaku 0,45 MPa. Zo zariadenia odstráňte všetky filtre a použite trysku 227. Doporučujeme neprekročiť hrúbku náteru jednej vrstvy maximálne 500 mikrónov v suchom stave, čo odpovedá cca 1000 g/m² PLAMOSTOPu P9. Pri väčších vrstvách sa začínajú prejavovať objemové zmeny vplyvom strát 30% objemu odparením tekutej zložky náteru.

SCHNUTIE NÁTERU
Po 30 min. zanecháva po prejdení dlaňou prášok a po 8 hod. nezanecháva stopu. V hĺbke preschne za 5 dní. Údaje odpovedajú pri teplote 21°C. Ďalšiu vrstvu môžeme nanášať, ak predchádzajúca vrstva nezanecháva stopu. Riadne preschnutý náter sa ošetrí vrchným krycím náterom v súlade s riešením antikoróznej ochrany OK.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Plamostop P9 20kg

  • Výrobca: Ostatné
  • Kód produktu: Plamostop P9 20kg
  • Dostupnosť: Skladom
  • 0,00€

  • Bez DPH: 0,00€

Dostupné možnosti


Súvisiace produkty

Polylack A 30kg

Polylack A 30kg

Protipožiarna ochrana oceľových konštrukcií tepelne napeňujúcim protipožiarnym náterom Pri tepl..

0,00€ Bez DPH: 0,00€