• Borowood 600g

BOROWOOD®
je vo vode rozpustný prášok šetriaci náklady a jeho použitie je veľmi jednoduché. Jedná sa o sodnoboritou soľ určenú na ošetrenie reziva a ostatných výrobkov z dreva. Má insekticídne a fungicídne vlastnosti voči drevokazným organizmom.
Napriek tomu že BOROWOOD® je účinný voči hmyzu, pre človeka nie je škodlivý, je bez karcinogénnych a mutagénnych efektov na ľudský organizmus.
Môže sa použiť na ošetrenie už napadnutého dreva, na preventívnu ochranu už v existujúcich stavbách alebo na ošetrenie čerstvého dreva počas výstavby.
Namiešaný ošetrujúci roztok vsakuje do ošetreného dreva difúziou cez drevené póry.
Počas sušenia reziva sa dostáva hlbšie do štruktúry dreva. Z
 tohto dôvodu ošetrenia boritany poskytuje hlbšie a dlhodobejšie úroveň ochrany dreva v porovnaní s iným ochrannými prostriedkami.
BOROWOOD® sa v dreve nerozkladá.

Balenie 600g je určené na prípravu 30 l roztoku na preventívnu ochranu dreva.

S týmto množstvom je možné ošetriť až 210 m2 plochy.

Pri aplikácii na už napadnuté drevo je potrebné zvýšiť koncentráciu roztoku, a to 600 g na 6 l vody.

Súčasťou balenia je tónovací zelená farba.

Charakteristika:
Neolejovej a bezfarebný - veľmi dôležité pri ochrane historických budov. Bez zápachu - neznepříjemňuje vzduch v interiéroch. Je nekorozívny voči železu. BOROWOOD® má dôležitú prídavnú vlastnosť - zvyšuje odolnosť dreva voči horľavosti.

Vhodnosť:
BOROWOOD® je účinný pre interiérové ​​a exteriérové ​​stavby, čerstvé i staršie rezivo všetkého druhu, vrátane drevotrieskových dosiek, preglejok, laminačných dýh a nábytkárskeho reziva, ktoré je chránené od nadmerného pôsobeniu dažďa a nie je v priamom kontakte s pôdou. Nie je príliš účinný na glazovaných alebo lakovaných povrchoch.

Aplikácia
Náterom, postrekom, namáčaním (i tlakovým).

Biocídny výrobok! Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Borowood 600g

  • Výrobca: Ostatné
  • Kód produktu: Borowood 600g
  • Dostupnosť: Skladom
  • 21,30€
  • 19,20€

  • Bez DPH: 16,00€